Turk.Net AKN’yi Kaldırıyor!

Turk.Net AKN Uygulamasını Kaldırıyor!

AKN uygulamasının kaldırılmasını duymak oldukça heyecanlandırdı değil mi? Turk.Net internet servis sağlayıcısı olan özel bir şirket. Birçok yerde Türk Telekom altyapısını kullandığı gibi kendi altyapısı olan yerler de mevcut.

Turk.Net AKN uygulamasını kaldırabileceğini iddia ediyor. Geçtiğimiz günlerde kendi aktif altyapısı bulunduğu yerlerde kullanıcılara AKN uygulamasını kaldırılmasını isteyip istemediklerini soruyor ve istekleri dahilinde de AKN kaldırılıyormuş. Bu gerçekten sorulmadan yapılabilecek bir şey ve sorulduğunda da her insan doğal olarak kuşkulanacaktır. Bildiğimiz kadarıyla AKN BTK tarafından uygulamaya zorlanan bir sistem ve bu açıklama Turk.Net sitesinde olmasa inanmak çok güç olacak.

Önümüzdeki günlerde bu açıklama kaldırılıp kuzenim yazmış gibi bir açıklama yapılacak gibi duruyor. Sessiz sedasız bir şekilde bu uygulamayı devreye alacaklarını belirtiyorlar ancak reklam için yapıldığı aşikar. Çünkü bu aktif altyapıları sınırlı bölgelerde mevcut diye düşünüyoruz.

Turk.Net’ten yapılan açıklamaya göre YAPA santrallerinin bulunduğu iller: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak. * Adı geçen illerde YAPA altyapımız santral bazındadır, illerin tamamını kapsamamaktadır.

Turk.Net’ten yapılan açıklama aşağıdaki gibi:

17 Mart Cuma günü kendi aktif altyapımız dahilinde hizmet verdiğimiz TurkNet’lilere aldıkları hizmeti fiyat farkı eklemeden AKN’siz olarak kullanmak isteyip istemediklerini sormaya başladık. AKN’siz interneti tercih eden müşterilerimizin AKN limitlerini hemen kaldırdık. Amacımız, santrallerde kurduğumuz aktif altyapımızın sağladığı avantajları öncelikle mevcut müşterilerimizle paylaşmaktı.

Bu işi sessiz sedasız yapalım, önce mevcut müşterilerimizin internet deneyimini iyileştirelim derken, beklemediğimiz düzeyde bir ilgiyle karşılaştık. AKN’siz internet isteyen çok insan var diye düşünürdük ama doğrusu bu kadarını tahmin etmemiştik. Açıkçası bu ilgiye biraz hazırlıksız yakalandık. Bu yüzden yaptığımız ve yapacağımız şeyleri biraz daha detaylı paylaşmak istiyoruz.

Bir Cevap Yazın