Uber Miting Günü Yine Ücretsiz!

Uber, 7 Ağustos’ta Yenikapı’da yapılacak olan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılacak vatandaşlar için uberXL ve uberTaksi hizmetlerinin ücretsiz olacağını duyurdu. Geçmişte de benzer bir kampanya yapan Uber, yeni bir kampanyaya imza attı.

7 Ağustos’ta Yenikapı’da yapılacak olan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne gidecek olanlar Uber ile yolculuk yapmaları halinde ücretsiz gidebilecek.  7 Ağustos’ta 13.00-19.00 saatleri arasında Uber ile Yenikapı’ya gidişlerde 50 TL’ye kadar ücretsiz ulaşım sunulacak. Bu hizmet Uber uygulaması üzerinden uberXL ve uberTaksi’de de geçerli olacak.

Uber, İstanbul’da 2014 yılından bu yana kullanılıyor. Türkiye’deki operasyon yöneticisi olan Güney Kore asıllı Austin Kim, turist sayısının çok yüksek olduğu ve potansiyel trafik çözümlerine aç İstanbul’un şirketin gözde şehirlerinden olduğunu anlatıyor. Bu sene Bodrum’da da hizmet vermeye başlayan firma, Türkiye’de agresif şekilde büyüyebilir.

Ülkemizde taksici esnafının korsan taksi olarak gördüğü uygulama oldukça yaygın kullanıma ulaştı. Uygulama Hollanda gibi bazı ülkelerde de yasaklanmış durumda.

uber-ucretsiz

 

Bir önceki yazımız olan Adınız Darbe Listesinde Dolandırıcılığı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir