“Uyuma” Uygulaması İle Anında İhbar Edin!

İçişleri Bakanlığı’nın “Uyuma” adlı uygulaması ile artık vatandaşlar anında gördüğü uyuşturucu suçlarını ihbar edebilecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile Uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulamasının tanıtımı gerçekleştirildi.

Uygulamanın %100 yerli imkanlarla oluşturulduğunun altı çiziliyor ve uygulamanın doğrudan polise iletileceği bildiriliyor. T.C kimlik numarası ile uygulamaya giriş yapılacak ve konum bilgisi iletildikten sonra narkotik birimlerine ihbar iletilecek. İhbarcının kimliğinin gizli tutulacağı da bildirilmektedir. Uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulama (UYUMA) adıyla başlatılan proje ile çok iyi sonuçlar beklenmektedir.

Projenin tanıtımında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “2018 yılbaşından 25 Eylül’e kadar 15 bin 262 uyuşturucudan tutuklama gerçekleştirdik. Bunun 13 bin 229’si sokak satıcısıdır” dedi. Soylu, özellikle uyuşturucu şüphesi uyandıran bir şey görüldüğünde veya duyulduğunda hiç zaman geçirmeden bunun güvenlik birimlerine bildirilmesi gerektiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir