Whatsapp’tan Çek Gönder Ceza Yazılsın!

Artık vatandaş trafik ihlali yapan aracı çekip gönderecek ve polis cezayı yazacak!

Trafikte diğer sürücüleri tehlikeye atıp makas atan, emniyet şeridine giren ve diğer trafik ihlallerini yapan kişilere gerekli cezaların verilmesi için fotoğraf gönderilmesi yeterli olacak. İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer yeni bir trafik uygulamasını hayata geçirdi. Uygulama sonrası vatandaş trafik ihlali yapan araçların fotoğraf veya videosunu çekip gönderdiğinde o araç sahibine ceza yazılmasını sağlayacak.

Trafikte tehlikeli sürüş yaparak makas atanlar, emniyet şeridine girenler ve diğer trafik ihlallerini yapanları artık kolayca şikayet edebileceğiz. Vatandaşlar çektiği tüm görüntüleri akıllı telefonlarından 0533 155 01 55 ve 0552 155 01 55 nolu telefon numaralarına Whatsapp veya Viber ile gönderebilecek.

Trafik şubede kurulan özel ekip, bu alınan görüntüleri inceleyip görüntülerin ve ihlalin doğruluğunu teyit edip gerekli cezayı yazabilecek. Uygulama şimdilik sadece İstanbul’da geçerli. Biz de bu uygulamanın İstanbul’da faydalı olabileceğini düşünüyoruz. Trafikte ihlalleri yakalamak için telefon kullanmak yasak değil mi acaba? ihlal yapanları görüntülemek isterken de trafik kural ihlali yapacağını düşünüyoruz.

SAN FRANCISCO, CA - FEBRUARY 19: Facebook and WhatsApp logos are displayed on portable electronic devices on February 19, 2014 in San Francisco City. Facebook Inc. announced that it will purchase smartphone-messaging app company WhatsApp Inc. for $19 billion in cash and stock. (Photo Illustration by Justin Sullivan/Getty Images)
SAN FRANCISCO, CA – FEBRUARY 19: Facebook and WhatsApp logos are displayed on portable electronic devices on February 19, 2014 in San Francisco City. Facebook Inc. announced that it will purchase smartphone-messaging app company WhatsApp Inc. for $19 billion in cash and stock. (Photo Illustration by Justin Sullivan/Getty Images)

Bir önceki yazımız olan Anna Kendrick Kimdir? başlıklı makalemizde Anna Kendrick Biyografisi, Anna Kendrick Boyu Kaç Cm? ve Anna Kendrick Burcu Ne? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close