Windows Live Mail Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

Windows Live Mail ilk açılışta ya da herhangi bir maili açtığınızda aniden “Windows Live Mail çalışmayı durdurdu” şeklinde hata verebiliyor. Mail arşivinize ulaşamıyorsunuz ve bu gerçekten çok sinir bozucu oluyor. Bu hatayı aldıktan sonra problemin giderilmesi gerçekten zor olabiliyor. Sorunun mail depolama ile ilgili bir sorundan kaynaklandığını düşünüyoruz. Ayrıca programı silip geri yüklediğinizde de sorun giderilmiyor. Çözüm için denenmesi gereken bazı yollar var. İlk belirteceğimiz yol tüm mailleri silecektir. Bunun için dikkatli olun.

  1. Başlat düğmesine tıklayın
  2. Programları ve Dosyaları ara alanında yada (Çalıştır) da Windows Live Mail ileti deposunun varsayılan konumunu kopyalayın ve yapıştırın: %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Mail
  3. “Mail.MSMessageStore” dosya adını bulun ve silin (sağ tıkla,sil)

Bu aşamaları uyguladıktan sonra Windows Live Mail’i yine de açamadıysanız son çare Microsoft Outlook gibi bir program kullanmak olacaktır. Maillerin kurtarılması için ise henüz farklı bir yöntem bulamadık. Farklı bir yöntem bulursak burada paylaşacağız.

Windows-Live-Mail

Bir önceki yazımız olan İstanbul'da Perşembe Günü Okul Tatil Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın