DYNAFLEX Teknolojisi Nedir?

DYNAFLEX Teknolojisi Nedir?

shell dynaflex teknolojisi nedir

DYNAFLEX teknolojisi , benzin ve motorin için geliştirilen  yeni nesil bir formüldür.  Temizleme molekülü teknolojisidir.

Shell tarafından bütün akaryakıtların DYNAFLEX teknolojisi ile formüle edildiği belirtilmektedir. Hem benzin hem de motorin için ayrı ayrı formüller geliştirilmiştir.

DYNAFLEX formüllerinin en temel amacı: motorların, otomobil üreticilerinin istediği gibi çalışmasını sağlamak. Yeni teknoloji bunu yapmak için güçlü temizleme moleküllerini kullanmaktadır. Bu moleküller, emme subapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistem bileşenlerinin tertemiz kalmasına ve performans önleyici kirlere karşı korunmasına katkı sağlamaktadır. Geliştirilen yeni formüllü Shell Yakıtları 250’den fazla araç ve 3 milyon KM’den fazla mesafede yapılan kapsamlı testlerin sonrasında, DYNAFLEX teknolojisi ile geliştirilmiştir.

Motorda daha önceden oluşan tortuları temizlemeye yardımcı olma özelliğiyle motor temizliğinde bugüne kadarki en etkili sonuçları vermekte olup aynı zamanda motoru korumaya da yardımcı olmaktadır. Bu sayede daha fazla verimlilik ve performans sağlamaktadır. 18 Ekim itibariyle Shell istasyonları yeni teknoloji akaryakıtı istasyonlarda vermeye başlamıştır. Deneyip kullananlar daha verimli ve daha sessiz olduğunu belirtmektedir.

Bir Cevap Yazın