[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #14727  13-06-2009 18:34 GMT+2 saat  

moonlight

Admin

Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 4213
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Facebook'ta Paylaş
Panik nöbeti sırasında aşağıdaki belirtiler görülebilir. Bu belirtilerden dört tanesinin görülmesi çoğu zaman yeterli olur. Genel olarak kişiler nöbetler sırasında bu belirtilerde 7 - 10 arası belirti yaşamaktadırlar.
1 - Çarpıntı, kalp atımlarını duyumsama
2 - Terleme
3 - Titreme ya da sarsılma
4 - Nefes darlığı ya da boğuluyor gibi olma
5 - Soluğun kesilmesi
6 - Göğüs ağrısı ya da göğüste sıkıntı duyma
7 - Bulantı ya da karın ağrısı
8 - Baş dönmesi, sersemlik hissi, düşecekmiş ya da bayılacakmış gibi olma
9 - Derealizasyon ya da Depersonalizasyon (Dış dünya ya da kendisi gerçekliğini kaybetmiş gibi hissetme).
10- Kontrolünü kaybedeceği ya da çıldıracağı korkusu
11- Ölüm korkusu
12- Uyuşma ve karıncalanma duygusu
13- Üşüme ürperme ve ateş basması.

panik atak geçirenlerin yaşadıkları sıkıntılar

Alıntı
maalesef yaşadığım sıkıntılardan biri panik atak anksiyete sosyal fobi inanın hayattan koptum neler yaşadığımı bir ben bir Allah bilir insan kendisini anlatmakta güçlük çekiyor topluma uyum sağlayamıyor

Alıntı
Ben bundan 3 ay önce acayip bir nöbetle panik atak geçirdiğimi anladımTansiyonum 22 ye çıkmıştıYapılan bütün kontrollerde herşey gayet normal deniyorduSonra psikiyatriye gittiğimde panik atak oldğmu söyledixanax ve citoles kullandımcitolese 6 ay devam edicemAma bu ilaçlar 10 gün içinde kendini gösterdi okadar iyi geldiki

Alıntı
ben 24 yasındayım son yasadığım olaylar uzerıne bu belırtılerden 5 tanesıne sahıp bırırım ve ambulans yada hastanede bulmadan kendımı ıyıleşmıyorum son ıkı aydır yedığım ıgnelerın hadı hesabı yok ve suan tedavı goruyorum bakırkoyde ama oraya gıtmekte çok kotu napıcam ya ilaçlarım var ama kullanmakta istemıyorum 1 hafta kullanamdım bayılmalarım gectı aslında bende çok yan etkı yaptı ılaçlar kafam alak bulak oldu herkes ılaçlara devam et dıyor ama ben bırakmak istıyorum nargıle kahve artık hıç bşey içemıyorum.....