Hayko Bağdat Kimdir?

hayko bagdat kimdir1976 doğumlu olan Ermeni asıllı ve hristiyan olan bir gazetecidir. Doğum yeri İstanbul’dur. İlkokul eğitimini Esayan, Ortaokul ve Lise eğitimini ise Mıhitaryan Ermeni Okullarında görmüştür.

İstanbul Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Tarihi bölümünden mezundur. Matbaa bilgisi olduğu bilinmektedir. Radyo Yaşam’da yayıncılık yapmıştır. Marmara Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Birçok gazetede ve dergide makaleleri yayınlanmıştır. IMC TV’de de bir dönem programlar yapmıştır.

2014 yılında Salyangoz adlı bir kitap yayınlamıştır. Taraf gazetesinde yazarlık yapan Hayko, diken adlı web sitesinde halen yazarlık yapmaktadır. Belma Bağdat ile evlidir ve bu iki çocuğu vardır.

Belirli zamanlarda hakkında bazı suçlamalarda bulunsalar da bu suçlamaları reddetmiş ve cemaatçi ve fetöcü olmadığını her seferinde yazmıştır. Kendisi Müslüman olmadan fetöcü de olunmayacağını yazmıştır. Şuanda gündemde de CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce ile aralarında polemik olduğu bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir