Vodafone Puan Sistemi Nedir?

Daha önceki dönemde Vodafone’dan cihaz almak için cihaz segmentine göre 6 veya 12 aylık faturalı hat abonelik ve düzenli ödeme yapma şartı bulunuyordu. 01.04.2015 itibariyle değişen sistemle birlikte abonelik yaşı, fatura ödeme düzeni, üzerine tanımlı olan toplam borç tutarı ve abone kkb bilgilerine göre hesaplanmaktadır. Aslında abonelikle ilgili olan düzenli fatura ödenmesi dikkat alındığı gibi en önemli olarak kriter KKB puanıdır. Bu puan da kredi kartı ile ilgili kullanımlarınızdan doğan skor puanıdır. Geciken ödemeleriniz varsa veya aşırı borç riskiniz varsa bile telefon alamayabilirsiniz. Puan henüz maalesef ki henüz sadece Vodafone Cep Merkezleri üzerinden sorgulanabiliyor, müşteri hizmetleri ile telefonla puan hakkında bilgi verilmiyor.

Vodafone’da cihaz kampanyalarından faydalanmak için bazı kriterler mevcut. Bunlar:
1-
8 Aylık (240 gün) Vodafone faturalı hat kullanıcısı olmak,
2- 8 aylık ödenen fatura tutarının toplamı dahil olunmak istenen kampanyaya göre toplam ödenmiş fatura tutarını sağlamak,
3- Son 8 ayda hattın kısıtlı statüye girmemiş olması gerekir.

Limit puan sistemi, benzer kriterlerle birlikte diğer operatörlerde de uygulanıyor. Yani kredi kartı ile cihaz alamayan veya kredi kartı sorunu bulunan bir vatandaş iseniz operatör üzerinden de öyle kolayca telefon sahibi olamıyorsunuz.

vodafone-limit-puan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir