Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı Kimdir?

Doğum Adı: Ali Acun Ilıcalı
Doğum Tarihi: 1969
Doğum Yeri: Edirne, Türkiye
Burcu: Aslan
Boyu: 182 cm
Kilosu: 78 kg
Uyruk: Türk
Evliliği: Zeynep Ilıcalı (2003-günümüz)
Çocukları: Leyla, Yasemin, Banu
Meslek: Sunucu, Yapımcı
Ödüller: En İyi Erkek Sunucu Altın Arılar Ödülü

acun ılıcalıHakkında:

Acun Ilıcalı (d. 1969, Edirne), Türk yapımcı ve sunucu. Acun Medya’nın kurucusu ve sahibidir.

Acun Ilıcalı, Ergün ve İlknur Ilıcalı’nın ikinci oğulları olarak, 1969’da Edirne’de doğdu. Ömer Cenker Ilıcalı adında bir ağabeyi olan Ilıcalı’nın ailesi Erzurum’un Ilıca ilçesindendir. İlkokul ve ortaokul hayatı Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu’nda geçmiştir. Kadıköy Maarif Koleji orta bölümünü ve Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Fakat o okulda okumayıp, televizyonculuğu seçmiştir.

On dokuz yaşında evlenmiş ve bu evlilikten Banu adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Yirmi bir yaşındayken, kızı doğduktan dokuz ay sonra ailesini kaybetmiştir. Daha sonra ilk eşinden boşanmıştır. İkinci evliliğini ise 2003 yılında Zeynep Ilıcalı’yla yapmıştır ve bu evliliğinden ise Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna sahiptir.

Bağdat Caddesi’nde ciddi bir motosiklet kazası geçirmiştir. Kazada yanında olan yakın arkadaşı vefat ederken, kendisinin kolu kırılmış; otuz altı dikişli bir ameliyatla koluna platin takılmıştır.

Kariyeri:

1995 yılında bir kot dükkânı açarak ticarete atılmış; fakat iflas etmiştir. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin’le tanışan Ilıcalı, futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca denenmek üzere işe alınmıştır. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı parlamış ve daha sonra Şansal Büyüka’nın ekibine transfer olmuştur. Televole’nin spor magazin programı olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başlamıştır. Ardından bu bölümü 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etmiştir. Bu kapsamda yüz beş ülke gezmiştir. 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurmuştur; Fear Factor, Survivor Kızlar – Erkekler, Survivor Türkiye – Yunanistan, Survivor Aslanlar – Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi, Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans, Survivor Ünlüler – Gönüllüler ve O Ses Türkiye programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu olmuştur. Ayrıca Uğur Dündar’ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı? ve Behzat Uygur’un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca başta Türkiye’deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu’nun çeşitli yerlerinde stand-up gösterileri yapmıştır; bu gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri mizahi bir dille izleyicilere aktarmıştır.

Resimleri – Fotoğrafları:

acun-ılıcalı-ve-cocukları

acun-ılıcalı

acun-ilicali

acun-ılıcalı-resimleri

acun-ılıcalı-cocuklarıyla-birlikte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir