[Kayıt ol]   [Şifremi unuttum!
Kullanıcı adım:   Parolam:  

Yazar Mesaj   #18910  25-01-2010 13:47 GMT+2 saat  

moonlight

Admin

Tecrübe Puanı.: 96%
Ruh Hali: Neþeli
Mesaj 4213
Ülke:
Meslek: gecelerin adamı :))
Facebook'ta Paylaş
Açıöğretim Fakültesi Kayıt Dondurma İşlemi Nasıl Olur?

Arkadaşlar öncelikle bulunduğunuz ildeki aöf bürosuyla durumuzu kesinlikle görüşün.Gidemiyorsanız bile bir telefon edip durumunuza göre en ayrıntılı bilgiyi almanızı öneririm. Çünkü burada yazılı olanlar resmi nitelik taşımayan bilgilerdir. Bilgileri resmi siteden alıyoruz fakat güncel olarak takip etme şansımız maalesef yok. Bilginize…

Açıköğretim sisteminde en fazla bir yıl kayıt dondurulabilir.Kayıt dondurmak isteyen öğrenci o yıl harç ücretini yatırmazsa kayıt otomatik olarak dondurulmuş olur ve başka her hengi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Kaynak: Aöf Büro

Aşağıdaki tablo aöf sitesinden alıntıdır.Ne amaçla kullanılacağına dair bilgi yok.Bürodaki memura kalırsa aynen yukarda anlattığım gibi kayıt ücretini yatırmayınca otomatik olarak öğrenciliğiniz dondurulmuş olur ve büroya herhangi bir bildirim yapmanıza yada dilekçe yazmanıza da gerek yok.

SÜREÇ ADI : Kayıt Dondurma Süreci
SÜRECİN SORUMLULARI:
ÜST SÜRECİ: Eğitim-Öğretim Süreci
SÜRECİN AMACI: Haklı ve geçerli bir nedenle öğrenimine ara vermek isteyen öğrencilerin kayıtlarının bir süreliğine dondurulması
SÜREÇ SINIRLARI : Öğrencinin dilekçe ile fakülte yönetim kuruluna kayıt dondurma isteğini sunmasıyla başlar, kayıt dondurma işleminin tamamlanmasıyla biter
SÜREÇ ADIMLARI : Öğrenci dilekçe yazar ve fakülte yönetim kuruluna sunar.
Fakülte yönetim kurulu, haklı ve geçerli nedenler kapsamında
dilekçeyi inceler. (“Anadolu Üniversitesi Senatosu” nun Haklı ve
Geçerli Nedenler Konusundaki 03.10.2000 Tarihli Kararı’na göre)
Sonuç fakülte yönetim kurulu kararıyla açıklanır.
Sonuç olumlu ise, kayıt dondurma
bölüme bildirilir.
Kredi alıyorsa Kredi Yurtlar Kurumuna bildirilir.