Dişteki Çay Ve Kahve Lekelesi Nasıl Çıkar?

dis-etinden-dis-uretildi

Eğer ki çay veya kahveyi çok tüketiyorsanız bir süre sonra dişinizde sararma veya siyah noktalar göreceksiniz. Bunlar çay ve kahvenin içindeki asit ve doğal özlerden kaynaklanmaktadır. Bu lekelerin olmaması için dişler her çay kahve faslından sonra macunlu veya macunsuz fırçalanmalıdır. Ağzınızı çalkalamanız da diş sağlığınız ve lekeler için faydalı olacaktır.

Eğer ki lekeler oluşmussa;

Beyazlatıcı diş macunu kullanmaya gayret edin. Karbonatla birlikte de dişinizi fırçalayabilirsiniz. Piyasada diş beyazlatıcı özellikte dişe takılan plastik aletler satılmakta ve beyazlatıcı ilacı bulunmaktadır. Bunlar hakkında araştırma yapıp bu yönde bir karar da alabilirsiniz. Bir süre önce bu beyazlatma aleti çokça satılmakta ve reklamı yapılmaktaydı.

Eğer ki sonuç alamazsanız lekelerden kurtulamazsanız size tavsiyem diş hekimine gidiniz. Polisaj gibi birçok temizlik yöntemi bulunmakta olup kesin sonuçlar alınabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Olumlu Tepki Olur mu? başlıklı makalemizde güzel tepki olur mu ve olumlu tepki yanlışmıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın