Ozan Ethem Kimdir, Nereli, Gerçek Adı Nedir?

Altaylardan Tuna’ya isimli parçası ile Spotify gibi uygulamaların viral listelerinde ilk sıralarda yer almayı başaran ve merak edilen isim olan Ozan Ethem kimdir ? hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

ozan ethem kimdir nereli gercek adi nedir

Altaylardan Tuna’ya, Militan gözleri, Başkentin ufkunda, Namlu, Varsağılar, Sırdaşım geceler, Uyan kardeşim, İsyanım büyür isimli parçaları vardır. Türk Milliyetçisi, Söz-Müzik Yazarıdır. Şiir kitabı vardır.

Ozan Ethem nereli ? aslen Trabzon’ludur. Ozan Ethem gerçek adı nedir ? Ethem Enes Baysal’dır. 30 Mart 2002 tarihinde Trabzon’da doğdu. Şuan da Trabzon Üniversitesi’nde okumakta.Bağlamaya olan ilgisi küçük yaşlarında başladı. Aynı dönemlerde paralel olarak şiir de yazıyordu fakat devamlı halde değildi. 2019’dan sonra hem düzenli şiir yazmaya hemde yazdığı şiirleri bestelemeye başladı.2019 yılından bu yana 600’ü aşkın şiir yazdı ve 140’ı aşkın beste yaptı. Ozan Ethem yazdığı şiirleri 2023 yılının Nisan ayında “Muzaffer Yenilgi” isimli şiir kitabında topladı. Şiirleri aşk, dava, tasavvuf ve ideolojik konuları içerir. Şiirlerinin büyük bir bölümü hece vezni ile yazılmıştır. Türk Milliyetçisi olan Ozan Ethem eserlerini de ideolojisi üzerine inşaa etmektedir. İcra ettiği müzik türü ise “Özgün Müzik” tarzındadır.

Instagram hesabı ozanethem_ şeklindedir. Hakkında daha fazla bilgiye sahipseniz yorumlar kısmında yazarak herkesle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir