İstanbul’da Okul Tatil Mi?

İstanbul’da iki gündür öğrenciler yoğun kar yağışı nedeniyle tatil yapıyor. Şimdi öğrenciler yarın yani 08 Ocak Perşembe günü okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Perşembe günü okullar tatil mi? sorusu için gözler İstanbul Valiliği’ne çevrilmiş durumdaydı. Valiliğin akşam saatlerinde açıklama yapması bekleniyordu.

Yarın okullar tatil değil! Öğrenciler artık okulaa =) Yatmaya alışmıştı herkes ama artık son sınavların yapılması gerekiyor.

Yurt genelinde rüzgarın fırtına şeklinde olması nedeniyle sıcaklıkların hissedilir şekilde düşeceğine işaret eden Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ahmet Köse, şunları kaydetti: “İstanbul’da perşembe gününden itibaren sıcaklıkta çok belirgin bir düşüş olacak. Sıcaklığın eksi 5’lere kadar düşeceğini tahmin ediyoruz. Bu da sabah ve gece saatlerinde don ve buzlanmaya sebep olacaktır. Kar, kentteki etkisini, Anadolu Yakası’nda perşembe sabah saatlerine kadar, Avrupa Yakası’nda da çarşamba akşam saatlerine kadar sürdürecek. Gökyüzü genelde kapalı olduğu için sıcaklıklar, ilçelere göre değişkenlik göstererek, gece 0 ile 2 derece arasında seyredecek. Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 8-15 derece atında seyredecek.”

DİKKAT! SON AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE…

Don ve buzlanma ihtimali ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime-öğretime bir gün ara verilmiştir.

 persembe-okullar-tatil-mi

Bir önceki yazımız olan Windows 8 Güvenli Değil Mi? başlıklı makalemizde Windows 8 Güvenli Mi ve Windows 8 Güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir