Siber Güvenlik Sigortası Nedir?

Siber alemde her işlem kolaylıkla yapılıyor ancak riskler her zaman mevcut. Sigorta da hayatımızın her alanına girdiği gibi sanal alemde de artık bizi koruyacak sigorta mevcut. Siber güvenlik sigortası adı verilen sigorta veri sızıntıları ve ihlallerinin potansiyel hasarlarına karşı sunulan bir sigortadır.

Kimlik hırsızlığına uğranması, kredi kartı ve diğer ödeme araçlarının hileli veya kötüye kullanımı, yaşanan online alışveriş anlaşmazlıkları ve sanal dünyada itibara zarar verilmesi durumunda destek ile bu gerektiğinde hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir. Şuan bu hizmet bireysel olarak kullanmak isteyenlere verilmektedir. İleride şirketler için de böyle bir hizmet verilebilir.

İnternette kredi kartı kullananlar ve itibarına önem verenler için son derece önemli bir sigorta olabilmektedir. Şuanda Anadolu Sigorta bu hizmeti vermekte olup diğer şirketlerin de bu hizmeti vermeye başlaması beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kar Kürelerinde Çalan Müzik başlıklı makalemizde Kar Kürelerinde Çalan Melodi ve Kar Kürelerinde Çalan Müzikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ..close