Türknet’ten İnternet Paketlerine Zam

Turknet, mevcut abonelerine gönderdiği bir bilgilendirme ile sözleşmesiz internet paketlerine zam yaptığını duyurdu. Gönderilen bilgilendirmede yapılan zammın gerekçeleri de uzunca açıklandı. Yükselen altyapı ücretleri, internet fiyatlarının da artmasına neden oldu.

Gönderilen bu bilgilendirme mailinde 64,99 TL sabit fiyata alınabilen Özgür İletişim Paketi’nin fiyatının, Haziran ayı itibariyle 75,99 TL olarak güncelleneceği bildiriliyor. Kullanıcılar ne kadar bu 11 liralık zamdan memnun olmasa da diğer servis sağlayıcıların fiyatlarına bakıldığında yapılan bu zammın normal olduğu görülebiliyor. Diğer operatörlerde hız sınırı varken Turknet altyapının desteklediği maksimum hızı veriyor. Yani 75.99 TL bir ücretle 70-80 mbps hız bile alan binlerce kişi var. Bazı kişiler zamdan memnun olmasa ve yüksek bulsa da biz de yapılan zammı makul görüyoruz. Ve biz Turknet’in mecbur kalmasa böyle bir zam da yapmayacağını düşünüyoruz.


Turknet’in sitesindeki zamla ilgili mesajda zammın olmayacağı yazsa da zorunlu olarak yapmamız gerekebilir şeklinde de ekleme yapmışlar.

Benim size taahhüdüm yoksa sizin de bana yok, ya fiyatları artırırsanız?
Öyle bir şey söz konusu olmaz. Birincisi biz internet hizmetlerinden zamdan çok indirim ya da aynı fiyata daha bol içerik sunma eğiliminde olan bir firmayız. Şöyle ki, biz şu an Özgür İletişim paketimizden daha az içerikli bir paketi eskiden 70 TL’ye satıyorduk. Elbette ülkemizde ön görülmeyen bazı ekonomik gelişmeler dönem dönem olabiliyor. Yine de biz asla kullanıcılarımıza haber vermeden zam uygulamayız. Zam yapacaksak da önceden haber verir ve müşterilerimize seçme ve değiştirme hakkı sunarız. (Zaten taahhütsüz bir hizmet sunuyoruz.) Ayrıca bu tip zamları eski müşterilerimizden ziyada yeni müşterilerimize uygulamayı tercih ederiz. Bu yüzden sizin sürpriz bir zamla karşılaşma olasılığınız yoktur. Bu arada 2016 yılından beri TurkNet’te fiyat artışı olmadı hiç. Aynısını diyebilen başka ISS olduğunu sanmıyoruz.

Bir Cevap Yazın