Araçlarda Cam Filmi Artık Yasal!

cam filmi yasal6 ay önce Resmi Gazete’de yayınlanan ve bugün itibariyle yürürlüğe giren Araçların İmal, Tadil ve Montajı (AİTM) Yönetmeliğine göre, araçlara cam filmi taktırmak artık yasal oldu.

Fakat ön cama film takılmasının cezası olacak ve ceza miktarı 189 TL olduğu gibi bu cezaya itiraz edilemeyecek. Sürekli dava konusu olan cam filmi kullananlar birçok davada da haklı bulunmuştu.

Sadece standartlara uygun olarak üretilmiş ve onaylı cam filmlerinin kullanılmasına izin verilecektir. Araçların ön camlarına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamayacaktır. Ön cama cam filmi yapılması halinde kesilecek ceza miktarının 189 TL olacağını ve itiraz edilemeyeceği açıklanmıştır.

PVC malzeme kullanılamayacaktır. Ayrıca uygulama yapılırken kullanılan malzemenin akrilik esaslı olması ve uygulamanın cam panellerin iç yüzüne yapılması zorunluluğu bulunuyor. PVC ve dıştan uygulama yapılması da izin verilmeyen durum kapsamına alınmıştır.

Bu yönetmeliğin yayınlanması sonrasında cam filmi kullanan kişilerin tedirgin olmasına artık gerek kalmayacaktır. Ön cama film uygulanması yasak olduğu gibi görüşü de oldukça etkilemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir