Emniyet’ten Kayıp Kişi Mesajları

Emniyet’ten Kayıp Kişi Mesajları

egm kayip alarmi nedir

Emniyet Genel Müdürlüğü bir süredir kayıp alarmı projesiyle “EGMAsayis” başlıklı mesaj ile kayıp kişi bilgilendirmesi yapıyor.

Kayıp alarmı uygulaması uzun bir süre kaybolan ve hayatından endişe edilen kişilerin sistematik bir şekilde aranmalarının sağlanması büyük önem taşımaktadır.

Bu kapsamda öncelikli olarak kayıp çocukların bulunması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı ile “Kayıp Alarmı” projesi başlatılmıştır. Proje ile, belirli kriterler çerçevesinde kayıp/kaçırılan çocuğun eşkal bilgileri ve fotoğrafının yer aldığı bilgiler, çocuğun kaybolduğu bölgeden uzaklaşmadan o bölgede bulunan halkın, teknolojik imkanlar kullanılarak SMS ve MMS (multimedya mesajla fotoğraf gönderimi) yoluyla bilgi sahibi olması amaçlanmıştır. Yani bölgedeki kişilerin telefonuna gönderim yapılmaktadır.

Mesajı ilk defa görenler dolandırıcılık vakası olabileceğinden korktuğu için resme tıklamaktan çekiniyor. Kayıp Alarmı projesi EGM tarafından yapılmakta olup gerçek bir uygulamadır. Herhangi bir şekilde kişiler görüldüğü takdirde 155 Polis ihbar hattına bildirilmesi gerekmektedir.

 

egm kayip alarmi mesaji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir