ESF Filtre Teknolojisi Nedir?

Son zamanlarda ev temizlik ve elektrikli süpürge teknolojilerinde oldukça yenilikler oluyor. ESF filtre adlı yepyeni bir filtre teknolojisi mevcut ve 8 filtreden oluşan ESF filtre nedir ?

esf filtre teknolojisi nedir

Bu filtre 0,3 µm küçüklüğündeki partikülleri bile filtreleyebilen bir filtre teknolojisidir. ESF (Elektro Statik Filtre) adlı bu filtre henüz çok az markada mevcut. Bu filtre, hava temizleme cihazlarında sıklıkla kullanılan 8 filtreden oluşan filtreleme sistemidir. ESF filtre Teknolojisi polen, evcil hayvan tüyleri ve ev tozları başta olmak üzere en ince toz parçacıklarını dahi kolayca tutabiliyor. Bu filtre diğer filtre çeşitlerine göre çok daha fazla tutabilme özelliğine sahip.

Verilen bilgilere göre, ESF Teknolojisi, ionizer özelliği ile birlikte havaya yaydığı negatif ionlar ile ince tozları, zararlı maddeleri ve organizmaları zemine indirerek, süpürgenin içine hapsedebiliyor.

Elektrostatik filtre teknolojisi, gazlarda bulunan partikülleri ve zararlı maddeleri ayrıştırma yarayan, elektrostatik prensibine dayalı filteleme sistemidir. İnce toz olarak tabir edilen ve küçük tozların ve zararlı maddelerin filtrelenmesinde önemli etkendir. Bu sebeple de hava temizleyicilerde, çimento fabrikalarında ve kömür gibi maddelerin yakıldığı ısı ve elektrik santrallerinde kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir