Galleria AVM Yıkılıyor Mu, Yıkıldı Mı, Kapandı Mı?

İstanbul’un ilk alışveriş merkezi Galleria’nın yıkılıp yıkılmayacağı merak ediliyor. Galleria AVM yıkılırsa yerine ne yapılacağı da bölge halkının merak ettikleri arasında. İstanbul’un Ataköy ilçesinde bulunan AVM yıllardır canlı bir şekilde çalışıyordu. Emektar AVM, aynı bölgede Dati Holding tarafından kurulması planlanan yeni proje kapsamında tarih olacak. Galleria’nın olduğu nokta ile arkasında yapılan deniz dolgu çalışmaları sonucu elde edilen alana otel, rezidans ve ofis gibi binaların kurulması planlanıyor. Yeni projede Galleria, sokak AVM’sine dönüşecek. Yani yeni bir iş, yaşam ve açık alışveriş merkezine dönüştürülmesi planlanıyor.

galleria avm yikildi

Galleria AVM satıldı mı?

2004 yılında Ataköy Marina ve Galleria 120 milyon dolara satıldı. 2004 yılında Özelleştirme İdaresi’nin satışa çıkardığı Ataköy Marina, Galleria ile Crowne Plaza ve Holiday Inn, Denizciler Ataköy Ortak Girişim Grubu’na 120 milyon dolara (170 trilyon) satılmış. Yeni bir satış sözkonusu değil.

Ataköy Galleria AVM en zaman yıkılacak?

1988 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından açılan Türkiye’nin ilk AVM’si olan Galleria’nın yıkımı, 2022 yılında tamamlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir