Klima Isıtırken Mi Soğuturken Mi Daha Çok Yakar?

Kış aylarının gelmesiyle birlikte herkes ısınmanın yollarını aramaya başlıyor. Eski tip ısınma yöntemlerinin yanında şimdilerde zahmetsiz olduğu için elektrikle ısınma da kullanılıyor. Tabii ki en iyi modern ısınma yöntemi kombi ile ısınmadır. Bunun yanı sıra klima ile ısınma da sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Klima ısıtırken çok yakar mı yoksa yakmaz mı sorununun cevabını herkes merak etmektedir. Isıtma yaparken ortam ne kadar soğuk ise klima o kadar enerji harcayacaktır. -10 gibi sıcaklıkların altında klima ısıtma yapmamaktadır ve çalışmamaktadır.

Klima ile ısınmak çok verimli ve ucuz bir ısınma yöntemi değildir. Isıtma yaparken soğutmaya nazaran daha fazla enerji harcamaktadır. Özellikle eski tip klimalar rezistans destekli olduğu için oldukça çok elektrik harcamaktadır. Yeni tip klimalarda ısınma daha verimli olmakta ve eskilere göre çok daha ekonomik olabilmektedir.

Geçici olarak ısınmak için klima iyi bir çözümdür. Çok soğuk bir şehirde bulunmuyorsanız klima ile ısınmak iyi bir alternatiftir. Soğuk bir şehirde klima ile ısınmak iyi bir çözüm olmayabilir.

klima

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir