Metalize Cam Filmi Nedir?

Cam filmleri içerinin gözükmemesi ve Uv ışınlarından korunmak için otomobiller kullanıldığı gibi işyerlerinde ve evlerin pencerelerinde dahi kullanılabilmektedir.

metalize cam filmi nedir

Cam filmleri 2’ye ayrılmaktadır: Metalize ve metalize olmayan şeklinedir. Metalize filmin içinde, isminden de anlaşıldığı gibi metal parçaları vardır. Bu da ısıyı daha fazla engeller. Ama metal içermesinden dolayı metalize film, metalize olmayan filme göre daha az parlaktır. Otomobillerde camların kırılması durumunda cam filmleri parçalanıp zarar vermesi de engellenmiş olmaktadır. Metalize cam filmi nedir ? aynalı cam filmi olarak da adlandırılmaktadır.

Reflektör filmler çeşitli metallerle kaplanmıştır. Metalize filmler, güneşten gelen ışınların camdan yansıtılarak mekana girişi engellenir. Reflektif metalize filmler en düşükten en yükseğe güneş kaynaklı ısı tasarrufunu sağlar. Tüm filmler arkasını gösteren yapıdadır. Ultraviole koruması yapışkan sisteminin bir parçası olup filmin diğer bileşenleri;metal, polyester film, aşınmayı engelleyici tabakadır. UV koruması otomobillerde ve aynı zamanda ev, ofis gibi dekorasyon malzemelerinin solmasını engeller.

Bir Cevap Yazın