Momo Gerçek Mi?

momo gercek miWhatsapp üzerinden Momo adlı oyun her geçen gün yayılıyor. Her ne kadar korku filmi karakteri gibi gözükse de gerçek hayatı etkileyen bir durum. Momo gerçek mi ?

Öncesinde yaygın olan mavi balina oyunu gibi benzer bir oyun olan bu oyun da endişeye sebep oluyor. İlk olarak Facebook üzerinden yayılan bu oyun çocukları korkutuyor ve yapmak istediği her şeyi yaptırıyor. İntihar etmelerini dahi istediği biliniyor.

Karekter ilk olarak kuş kadın heykelinin kopyalanması ile birlikte ortaya çıktı diye düşünülüyor. Bu karakterle whatsapp kullanan küçük çocuklar hedef alınıyor ve istenilen kötü şeyler yaptırılıp en son ölümüne dahi sebep olunuyor.

Çocukların izledikleri oyunların ve izledikleri videoların içinde bu karakter belirebiliyor ve daha çok korkmaları sağlanabiliyor. Tabi ki momo’nun gerçek olmadığını özellikle çocukların bilmesi gerekiyor. Anne ve babaların, çocukların ne izleyip ne oynadığını mutlaka takip etmeleri gerekmektedir. Whatsapp ve mesajlarda tanımadıkları kişilerle görüşmemelerini sağlamanız çok doğru olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir