Taner Çolak Kimdir?

Taner Çolak, 20.05.1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üsküdar Beylerbeyi İlköğretim okulunda okuduktan sonra Kadıköy Moda Anadolu Meslek Lisesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü okumuştur. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde Bilgisayar bölümünde lisans öğrenimini tamamlamıştır.

taner colak kimdir

Üniversite öğrenimi sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Hafif Batı Müziği bölümünde 5 yıl konservatuvar eğitimi almıştır. Bu süreçte Türkiye’nin efsane müzisyenlerinden Fatih Erkoç ve MFÖ grubunun en önemli sanatçısından olan Fuat Güner’den eğitim almıştır. 2014 yılından itibaren Youtube’ yaptığı cover parçaları yayınlamaya başlamıştır. Aynı zamanda bir çok bestesi de bulunan sanatçı, dinleyicileri ile bestelerini de paylaşmaktadır.

Müziğe ilk olarak ilkokulda şarkı söyleyerek ve beste yaparak başlamıştır. İlk bestesini 13 yaşında yazmıştır. Beğeniler almasıyla birlikte de müzisyen olmaya karar vermiştir. 2005 yılında gitar çalmaya başlamıştır. Markalar için jingle müzikler de yapmış olup şuanda birçok mekanda da şarkı söylemektedir. İleride bi albüm çıkarmayı düşünmekte olduğu bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir