Instagram ve WhatsApp’ın Adı Değişiyor!

WhatsApp ve Instagram’ın isimlerinin başına ‘Facebook’ markasının da ekleneceği haberleri duyuldu. Bildiği üzere her iki uygulamanın da ismi değişiyor.

Facebook kişisel verilerin ihlal edilmesi sorunlarıyla yıpranan ismini kurtarmak için böyle bir karar aldı. Popülerliğini yitiren sosyal medya sitesi Facebook tekrar adını yükseltmek istiyor. Facebook aslında sadece sosyal ağ değil bir ana marka olan şirket ve içinde Instagram ve WhatsApp’ı da bulunduruyor.

Business Insider’da yer aldığı bildirilen habere göre Facebook Instagram’ın adını ‘Facebook’tan Instagram’ (Instagram from Facebook) ve WhatsApp’in ismini de ‘Facebook’tan WhatsApp’ olarak (WhatsApp from Facebook) olarak değiştirecek.

Uygulamanın ismi uygulama marketlerde yeni ismiyle gözükecek ancak kullanıcılar uygulamayı kullanırken yine eskisi gibi Instagram ve WhatsApp isimlerini görecek. Instagram ve Whatsapp’ın Facebook’a ait olduğu ve değerinin artması gerektiği için böyle bir karar alındığı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook Instagram Whatsapp Çöktü başlıklı makalemizde instagram neden açılmıyor, ınstagram neden çöktü ve whatsapp çöktü mü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın