S3 Mini Mesaj Yazı Boyutu Değiştirme


S3 Mini Mesaj Yazı Boyutu Değiştirme

Samsung Galaxy S3 mini mesaj yazıları büyüdü sorunu en çok yaşanan sorunlardan biri olup kullanıcıları oldukça şaşırtan bir durum. Şaşırmanın bir sebebi de ayarlara girip yazı boyutu kısmında normal seçeneği seçili durumda olmasıdır. S3 Mini Mesaj Yazı boyutu değiştirme yöntemini sizlere anlatacağız.

S3 Mini mesajlar büyüdü ise çözümü aslında çok basit. Normal yazı tipi boyutundan ayrı bir durum olup ayarlar kısmından yapılan yazı boyutu değişikliği mesaj boyutlarını değiştirmemektedir. S3 mesajlar büyüdü ve küçülmüyor sorununa çözüm aslında çok kolay.

İlk önce android telefonunuzda ayarlar kısmına girip ekran ayarları sekmesinde ses tuşunu kullan kısmı aktif değilse aktif ediniz. Daha sonra mesajlar kısmında herhangi bir mesaja girerek ses kısmı ve açma kısmı ile büyütüp küçültme yapabilirsiniz. Böylece mesajlardaki büyüyen yazıları küçültebilirsiniz. Dilerseniz tekrar bu durumun yaşanmaması için bu işlemi yaptıktan sonra ayarlar kısmından ekran ayarları sekmesinde ses tuşunu kullan kısmını pasif hale getirebilirsiniz.

grafik tasarım programı

Bir Cevap Yazın