Chrome’da Veri Tasarrufu Sağlayın

Masaüstünüzde Chrome kullanırken ziyaret ettiğiniz web sitelerinin daha az veri harcamasını ister misiniz?

Google’ın popüler web tarayıcısı Chrome’a, Google tarafından geliştirilen “Veri Tasarrufu” adıyla Chrome Web Mağazası’nda indirmeye sunulan eklenti ziyaret ettiğiniz sayfaları Google’ın sunucularında sıkıştırıyor. Böylelikle az veri tüketmek isteyen, kotalı internete sahip kullanıcılar daha az veri tüketiyor.

Kısa bir süre önce yayınlanan eklenti şimdiden 40 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı. Chrome Web Mağazası’ndan kolayca indirerek kullanmaya başlayacağınız eklenti sınırlı internet kullanıcıları için büyük bir nimet. Uzantı Google tarafından geliştirilmeye devam ediliyor ve Beta aşamasında.

google-veri-tasarrufu-sikistirma

Aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayarak uzantıyı indirdikten sonra Chrome sağ üst köşesinde belirecek olan uzantı simgesine tıklayıp Veri Tasarrufu‘nu etkinleştirebilirsiniz.

Veri Tasarrufu’nu gizli pencere kullanırken de kullanabilmek için “Ayarlar > Uzantılar > Veri Tasarrufu > Gizli modda izin ver” demeyi unutmayın.

[su_box title=”İndir” box_color=”#FCB034″ title_color=”#000000″ radius=”9″]https://chrome.google.com/webstore/detail/data-saver-beta/pfmgfdlgomnbgkofeojodiodmgpgmkac[/su_box]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir