ERR_CONNECTION_RESET Hatası Çözümü

İnternet tarayıcısı Chrome, ERR_CONNECTION_RESET hatası verebilmektedir. Ansızın çıkan bu hata çıldırmak için birebirdir.

Herhangi bir internet sitesine girdiğinizde ya da sayfalar içinde gezinirken aniden çıkan bu hata sayfa görüntülenmesini engellemektedir.

Kesin çözüm yolu olmasa da çözüm için birkaç yöntem mevcut. Herhangi bir DNS kullanıyorsanız farklı bir DNS kullanabilirsiniz ya da hiç DNS kullanmıyorsanız bir DNS adresi kullanmalısınız. DNS kullandığınızda hiç DNS kullanmamaya oranla daha hızlı olarak internet kullanımına sahip olabilirsiniz.

1. Level3 DNS
Yapılan hız testlerine göre level3 (209.244.0.3 – 209.244.0.4) en hızlı dns çözümü olarak açıklanmıştır. Tavsiye edilir.

2. OpenDns
En çok kullanılan dns’lerden bir tanesidir. OpenDNS (208.67.222.222 – 208.67.220.220) uzun süredir hizmet vermektedir. Hızlı ve güvenli bir DNS tavsiyesidir.

Birçok internet kullanıcısı gibi modeminize uzun süredir resetlemiyorsanız yeni bir IP tanımlanması için modenizi resetlemelisiniz, yeniden başlatmalısınız.

Bazı durumlarda modem sorunlarından dolayı da bu tür internet bağlantı hatalarıyla da karşılaşmak mümkün. Tüm bu çözüm yöntemleri uyguladıktan sonra yine de bağlantı hatası yaşıyorsanız farklı bir modemle geçici olarak internete bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı virüslerden ve malwarelerden de temizlenemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Malwarebytes gibi bir temizleme programı ile bilgisayarınızı temizlemenizi tavsiye etmekteyiz.

internet-sayfasi-hata

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir