Facebook Kullanım Koşulları Değişti Yalanı!

Facebook’ta iki gündür kullanım koşullarının değiştiği haberi dilden dile yayılıyor. İçeriğin paylaşılması gerektiği de bazı kişiler tarafından yayıldı ve herkes bu içeriği paylaşmaya başladı.

Facebook’ta yalan haberler çok kısa bir sürede yayılabiliyor. Bunlara bir yenisi daha eklendi. Paylaşılması gerektiği söylenen içerik ise şöyle:

1 Ocak 2016’dan itibaren sözleşme şartlarını değiştireceğini ilan eden Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben tarafıma ait olan her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır. Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına alacaktır. Paylaşmayın, lütfen kopyala yapıştır yapın arkadaşlar.

Böyle bir yazının yayınlanmasıyla Facebook hiçbir şekilde sizi dikkat almayacaktır. Facebook herhangi bir şekilde kullanım koşulları değişikliği de yapmamıştır. Herhangi bir değişiklik olması durumunda da size bilgi vererek kabul ettirmesi gerekmektedir. Kim neden böyle bir işe girişir bilemiyoruz ama yayılması konusunda çok başarılı oluyorlar.

Bu yazıyı paylaşan arkadaşlarınızı doğru olmadığı yönünde uyarınız.

facebook-kullanim-kosullari-degisikligi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir