Facebook Sahte Hesapları Kapatıyor!

Facebook sahte kullanıcı hesaplarına karşı savaş açtı.
facebook sahte hesaplar
Sosyal medyanın en önemli sorunlarından biri sahte hesaplar. Facebook da aynı dertten muzdarip ve sahte hesaplara karşı savaş açtı. Sahte hesapların kapatılması Fransa’dan başlatıldı.

Sosyal ağ devi Facebook sahtekarlıklarla savaşı burada kalmıyor. Facebook geçen ay yaptığı açıklamada sahte haber sitelerini şikayetler üzerine değerlendirdikten sonra Facebook üzerinden paylaşım yapılmasının engelleneceğini söylemişti. Bu engelleme de yürürlüğe koyuluyor.

Fransa’da 30,000 sahte hesap yakalayıp kapattıklarını bildirdi. Toplam aylık aktif kullanıcı sayısı olan 1.89 milyar ile karşılaştırıldığında maalesef bu çok küçük bir sayı. ve çok sayıda daha sahte hesap mevcut. Ancak ilerleyen zamanlarda, sahte hesapların çok daha yoğun olduğu ülkelere sıra geldiğinde bu sayılarında artacağı biliniyor.

Sahte hesaplar bir yandan kapatılırken bir yandan da yeni sahte hesapların açılacağı da apaçık ortada. Sahte hesapların bir kısmı ticari amaçla açılırken bir kısmı da dolandırıcılık amacıyla açılabiliyor. Ülkemizde de sahte hesapların kapatılmaya başlanacağı biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir