Garanti Bankası’nın Yeni Karakteri: Ugi

Teknolojiyi ve internet dünyasını çok iyi kullanan Garanti Bankası eski karakterleri kullanmayı bırakacak ve Ugi karakteri ile yoluna devam edecek. TTNET’in robotuna benzeyen Ugi teknolojik bir yapay zeka karakteri. Yeni reklam filmlerinde de ünlü yüzler görülmeye başlanacak. Ugi’nin hayata geçmesine neden olan fikirle ilgili video açıklayıcı olmaktadır. Bankacılığın geçmişi ve geleceğiyle ilgili kısa bilgiler veriliyor. Bakalım Ugi karakteri sevilecek mi…

Garanti Bankası Kurumsal Marka yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü Elif Güvenen’in açıklaması şöyle:

Yeni iletişim platformumuzu birbirinden uzak gibi görünen fakat birlikte geliştiklerinde anlam yaratan “teknoloji” ve “insani değerler” üzerine konumlandırdık. Garanti Bankası olarak, ancak bu iki değer birbirinden beslenerek şekillendiğinde, iyi bir geleceğe doğru yol alacağımıza inanıyoruz.

Garanti ileri teknolojisiyle; akıllı telefon, bilgisayar, şube ve çağrı merkezi aracılığıyla, kısacası müşterileriyle temasa geçtiği her noktada onların hayatını kolaylaştıran bir banka… 20 yıl önce bankacılık ihtiyaçları için şubelere giderken, hayatımıza çağrı merkezleri girdi. Sonra, internet aracılığıyla bankayla ilişki kuruldu. Bunu geçtiğimiz yıllarda, cebe gelen internet ile Cep Şubesi takip etti. Artık Garanti’de cep telefonuyla, sesle paranızı yönetmeniz bile mümkün. Gelecekte, yapay zeka sayesinde, daha pek çok yeni bankacılık hizmetinin hayatımızda yer alacağını öngörebiliyoruz.

Başarılı bir reklam için slogan, müzik ve görsel ikonun yanı sıra iyi bir hikâye kurgulamanın, pazarlama iletişiminin öncelikleri arasında yer aldığını biliyoruz. Ancak başarı, bu öğelerle birlikte içerik olarak da zenginse mümkün oluyor. Aslında güzel görünen bir pasta gibi… Bizim yaptığımız, güzel göründüğü kadar çok da lezzetli bir pasta. Bir banka olarak düşündüğümüzde, bu lezzeti veren unsurlar, müşterimize fayda yaratan ürünler, kaliteli hizmet ve müşteri deneyimi… Bu amaçla Garanti’de, müşterilerimizi markamızı deneyimledikleri her platformda dinliyor ve görüşlerinden besleniyoruz.

Yeni platformumuzda bu faktörlerin hepsini bir araya getirdik. İleri teknolojimizle insan odağında geliştirdiğimiz ürün ve hizmetleri, bu kez yeni bir kahramanla anlatıyoruz. Kahramanımız Ugi’nin, herkesin gönlünü kazanacağına inanıyoruz. Kampanyayla müşterilerimize yanlarında olduklarını hissettirirken, elbette geçmişten bugüne ve geleceğe uzanan öz vaadimiz olan, her zaman beklenenden daha fazlasını verme çabamızı anlatan “Başka bir arzunuz?”, markamızın varlık nedeni olmaya devam edecek.

Reklamlardaki Yalnız değilsiniz şarkısı da aşağıdaki videoda:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Eqa_MxTXXFQ

garanti-bankasi-ugi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir