Ayla Çelik Kimdir?

Doğum Yeri: İstanbul
Albümleri: İstanbul Türküleri (2007), Bir Dönebilsem [2008, (Single)], Lavanta (2010), Ben (2016)

Söz yazarı, besteci ve şarkıcı olan Ayla Çelik, müzik ile profesyonel macerasına Melih Kibar ile başladı. Televizyonlarda duyduğumuz birçok reklamın reklam müziğine sesiyle hayat veren Ayla, devlet tiyatrolarında oynanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğinde olan Antigone adlı oyunun müziklerine de imzasını attı. Ebru Gündeş, Sibel Can, Gülben Ergen, İbrahim Tatlıses, Serdar Ortaç, Gökhan Tepe, Demet Akalın, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi ve Berkay vs. gibi şarkıcı isimlere verdiği listelerin üst sıralarında kendini gösteren şarkılarla adından söz ettiren Ayla, 2012 yılında hem Altın Kelebek hem de Türkiye Müzik Ödüllerinde Gökhan Tepe’nin bestesini yaptığı kendisinin sözlerini yazdığı “Türkan” ile yılın şarkısı ödülünü aldı.

Uzun bir sürenin ardından kendi albümü için hazırlıkları tamamlayan Ayla Çelik, sanatçı dostlarına verdiği şarkıların yanı sıra “Tüm şarkılarımda kendi hikayemi anlattım” dediği “BEN” isimli albümünü 2016’da (Ocak 2015) Sony Müzik şirketiyle beraber çalışarak çıkarttı.

ayla-celik-yuz-fotografi-2016

BEN adlı albümünde Metin Arolat yönetmenliğinde klibini çektiği, sözü ve bestesi kendisine ait olan Aşk Şarkıları isimli şarkısı bulunan Ayla’nın ayrıca Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Ozan Çolakoğlu gibi sanatçı ve ünlü müzisyen dostlarının da imzaları yer alıyor. Albümde sürpriz bir isim olarak Beyazıt Öztürk’le duygulara hitap eden bir düete imza attığı Bağdat adlı şarkısı bulunuyor.

Ayla Çelik

Ayla Çelik’in BEN albümünden Aşk Şarkıları isimli şarkının müzik videosu:

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/uhR5-EYTflc” controls=”alt” showinfo=”no” loop=”yes” rel=”no” modestbranding=”yes” theme=”light”]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir