İstenmeyen Mesajları Engelleme Yöntemi

Belediyelerden, çeşitli kurumlardan gelen istenmeyen mesajlardan hangimiz bıkmadık ki.. Olur olmaz zamanlarda, bazen sabahın çok erken saatinde bazen de geç saatlerde gelen kurum mesajları çok sık tekrar edince katlanılmaz bir hal alıyor.

Kurum mesajlarını engellemenin basit bir yolu var. Üstelik tüm kurumları aynı anda engellemeden. Çünkü bilinmeyenleri filtreleyi tıklarsanız tüm bilinmeyenler filtrelenecek ve böylece mesaj beklediğiniz kurumlardan da mesaj alamaz hale geleceksiniz. Örneğin kargo mesajları bile size gelmeyecek.

Belediye mesajları nasıl engellenir?
Neredeyse her gün gelip bıktıran mesajları İphone‘dan şu şekilde engelleyebilirsiniz.
Örneğin gelen mesajın adında KGTHANEBLD yazıyorsa bu mesajı gönderen kişiyi ARA ya tıklayın. Aramada bir numara gözükecek. Bu numarayı rehberinize kaydedin. 5423446655 gibi bir numara çıkacak ve sonra bu numarayı engelleyin. Hepsi bu.

Adroid için; mesajların sonunda gelen koda dikkat edin. Örneğin B002 gibi bir kod olacak. Bir kuruluştan gelen mesajı engellemek istiyorsanız İfadeleri Engelle sekmesine girin ve buradaki kutucuğa kodu yazın. Böylece numara engellenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir