Onaylı Cam Filmi Nedir?

Onaylı Cam Filmi Nedir?

onayli cam filmi nedir

Araçların İmal, Tadil ve Montajı (AİTM) Yönetmeliği, 26 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştı. 16 Nisan’da cam filmi ile ilgili düzenleme yürürlüğe girdi.

Ancak onaylı cam filmi nedir ve nereden nasıl onay alınması gerekir ve taktırırken kimden taktırılır bu konularda net bilgi yok. Onaylı cam filmi artık yasal hale geldi ancak kim ne yapması gerektiğini net olarak bilmiyor.

Açıklama tam olarak aşağıdaki gibidir:
Cam filmi taktıran kişi bir onay kuruluşundan onay alması gerekmektedir. Camlar BM/ AEK regülasyonu 43’e göre onaylı olmalıdır. Avrupa Birliği’nin  (AB) eski yaklaşım direktifleri’nden uyumlaştırılarak yayımlanan yönetmelikler ile Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (BM-AEK) regülasyonları kapsamına giren ürünlerin bu yönetmelik veya regülasyonlara uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösteren belgelendirme sistemidir.

Onaylı cam filmi hakkında daha fazla bilgiye ulaşıp sizlerle paylaşamaya çalışacağız. Sizlerin de ulaştığı bilgi varsa bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir