Sanalpazar.com’un Tüm Faaliyetleri Durdu

Sanalpazar.com adresli alım satım sitesi 2009 yılında Gold İnternet Teknolojileri A.Ş. tarafından kuruldu. 4 Ocak 2016 tarihinde site tüm kullanıcılara ödemelerle ilgili banka problemi yaşadığına dair bir mesaj göndermişti.

Gold Teknoloji, Metro Elektronik, GSA Saat ve Trend Mağazacılık gibi 4 şirket iflas erteme isteğiyle mahkemeye başvurdu. Bankalarla ilgili yaşanan problemler eşliğinde Sanalpazar sitesi de bu durumdan etkilenmiştir. Bankalarla ilgili problemin hesaplara bloke koyulması gibi bir sorun olduğu tahmin ediliyor. Alım satım yapmamanızı tavsiye etmekteyiz.

Sanalpazar sitesinden açıklama şu şekilde:

Bağlı bulunduğumuz Gold Gruba ait dört şirket 4 Ocak tarihinde iflas erteleme isteğiyle 4. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurmuş, mahkeme aynı gün tedbir kararı almıştır.

Sanalpazar.com’un sahibi olan Gold İnternet Teknolojileri A.Ş. bu dört şirketten biri değildir.

Ancak, yaygın yanlış anlamalar nedeniyle, bir grup şirketi olarak Sanalpazar.com’un çalışmakta olduğu bankalardan bazıları ile sorunlar yaşanmaktadır.

Son günlerde Sanalpazar.com’da üyelerimizin yaşadığı sorunların nedeni budur. Nitekim, diğer grup şirketleri için başvuruda bulunulan 4 Ocak günü, Sanalpazar.com’un hiçbir ödeme sorunu olmamış ve ödeme bekleyen 1.229 satıcı üyesinin, 3.074 satış işlemine ilişkin ödemeyi sorunsuz ve eksiksiz yapmıştır.

Mevcut sorunlar bankalar ile sürekli görüşülerek birer birer çözümlenmektedir.

Sorunların her an çözülebileceği inancı ile sitemizdeki satış işlemlerini sonlandırmadık.

Bu arada ödeme yaparak ürün satın alan üyelerimizin ödemeleri ya bize ulaşmamakta ve bankalarda beklemekte, ya da bizim banka hesaplarında beklemektedir. Dolayısı ile her durumda geri iade alınması mümkündür.

8 Ocak 12:00 itibariyle yeni bir duyuru ile son durum hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla.

SANALPAZAR-LOGO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir