Ufo361 Kimdir, Nereli, Gerçek Adı Nedir?

Ufo361 ve Kaiser isimleriyle tanınan Türk asıllı Almanya’da yaşayan rapçi ve söz yazarıdır. Ryu, Engel, Flip, Porsche, Emotions 2.0, Daniel Lee, Destroy All Copies, Emotions, 7, Benzin gibi parçaları bulunuyor. Türkiye ve Almanya’da birçok yapıma imza atan Ufo361 kimdir ?

ufo361 kimdir nereli gercek adi nedir

Ufo361 nereli ? Aslen Sivaslı olan Ufuk, Küçük yaşlarda grafiti ile uğraşırken hip hop ile de ilgilenmeye başlamıştır. 2010 yılında arkadaşı Said tarafından kurulan Hoodrich şirketiyle çalışmaya başlamıştır. Ufo361 gerçek adı nedir ? Gerçek adıyla Ufuk Bayraktar 28 Mayıs 1988, Batı Berlin doğumludur. 7 Ekim 2011’de ilk eseri çıkmıştır. İlk hit şarkısı “Ich bin ein Berliner” isimli parça olup Eylül 2015’te çıkmıştır. Almanya’da oldukça popüler bir şarkı haline gelmiş ve diğer rapçiler de bazı sözlerini kullanmıştır.

Türkiye’de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Ezhel ile birlikte çıkardığı rap parçalar ile bu üne sahip olmuştur. Türkiye’de Ezhel’in Ufo361’den esinlenerek rap yaptığı da düşünülmektedir. Almanya’da ise rap dünyasında Türk Rap Çetesi ismi ile tanınan 36 Boys isimli grup ile çalışarak ünlenmiştir. Evli olan rapçinin boyu 1.81 cm, kilosu ise 74’tür. Rapçi ile ilgili daha fazla bilgiye sahipseniz yorumlar kısmına yazarak herkesle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir