Whatsapp Güncellenmesi Beğenilmedi!

24 Şubat itibariyle Whatsapp köklü bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme değişik tepkilere neden oldu.

whatsapp guncellemesi

Sosyal medya üzerinde güncelleme ile yapılan değişiklikleri beğenmeyen binlerce kişi tweet atarak WhatsApp’a tepki gösterdi. Yeni güncelleme ile Whatsapp uygulaması tıpkı Snapchat ve Instagram gibi bir görünüme ve işleve büründü. Durum güncellemeleri artık 24 saat kalıyor ve bunun sonrasında siliniyor.

Güncellemeyle birlikte uygulamada “kişiler” sekmesi tamamen kaldırılırken bu simge yerine hikaye özelliğinin bulunduğu “durum” getirildi. Aslında kişilere farklı bir yerden ulaşılabiliyor. Kişiler sekmesi ise daha önceden grup oluşturmak için kullanılan sohbet sekmesi içine taşındı. Ancak Kişiler simgesini bulamayan ve yerine beğenmeyen sosyal medyada büyük tepki gösterdi. Ne kadar tepki de alınsa kullanıcılar durum paylaşmaya başladı ve daha ilk günden alıştı.

Whatsapp kişilerle ilgili alınan tepkiler üzerine bir açıklama gereği isteği duydu ve açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:
WhatsApp Durum güncellendi. Favoriler/Kişiler sekmesi artık Durum Sekmesi oldu.
WhatsApp kolaylıkla telefonunuzun adres defterindeki kişilerden hangilerinin WhatsApp kullandığını belirleyebilmektedir.
Yeni sohbet yaratmak için simgeye bastığınızda kişilerinizin bir listesini göreceksiniz. Favoriler/Kişiler sekmesini geri getirmek mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir