APP Plaka Kullananlara 412 TL Ceza!

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri, şehrin farklı noktalarda APP Plaka uygulaması denetimi yaptı.

Karaman’da Karayolları Trafik Kanunu’nun 23. maddesinde yapılan  yeni düzenlemeyle birlikte şehir merkezinin birkaç noktasında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri tarafından Amerikan Pres Plaka (APP) olarak adlandırılan sonradan yaptırılan plakalar üzerinde uygulama gerçekleştirdi.

Polis ekipleri, APP olarak adlandırılan plaka bulunan tüm araçlara 412 lira ceza kesti ve plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün de süre tanıdı.

Plakalarını bu süreden sonra da uygun duruma getirmeyenler hakkında 844 lira ceza verilerek tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç trafikten men edileceğini, basılı kağıtlar ve tescil plakalarının yetkilendirilenler dışında basımını veya dağıtımını yapanlara 10 bin lira, araç tescil belgesini araçta bulundurmayan veya tescil plakasını monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takan sürücülere 92 lira idari para cezası verileceğini ifade etti.

Uygulamanın yaşanan terör olayları ve sahte plakaların önüne geçilebilmesi için yapıldığı bildiriliyor. Bu plakaları üreten ve dağıtımını yapanların da suçlu duruma geçebileceği bildiriliyor. Ülke genelinde denetimlerin artırılacağı bekleniyor. APP plaka kullananların dikkat etmesi ve gerçek plakalarını takması gerektiği hatırlatmak isteriz. Trafik cemiyeti mührü olmasının da yetapp-plaka-yasaklandierli olup olmadığı da bilinmiyor. Konu önümüzdeki günlerde daha netleşecektir.

 

Bir Cevap Yazın