Cemalettin Sarar Kimdir?

cemalettin sarar kimdirCemalettin Sarar, Eskişehir’li bir iş adamıdır. 19 Nisan 1944 Eskişehir doğumlu olup Eskişehir’in yerlisidir. Sarar Giyim’in sahibidir. Sarar Giyim San. ve Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Küçük yaşlarda ticarete başlamış ve uzun yıllar boyunca esnaflık yapmıştır. Babasından kalan Bayatpazarı’ndaki dükkanda terzilik yapmıştır. 1983 yılında kardeşiyle birlikte fabrikasyon imalata geçerek hızla büyüyen Sarar markasını yaratmıştır. Ce­la­let­tin ve Sa­ba­hat­tin olarak iki kardeşi daha bulunmaktadır. Cemalettin Sarar’ın çocukları yoktur yani sanıldığı gibi kızı ve oğlu yoktur.

Eskişehir Ticaret Odası başkanlığını yapmakta olup TOBB, İTKİB gibi birçok birliğin de üyesi durumdadır. Birçok dergide yılın iş adamı seçilmiş olup birçok ödülün de sahibidir. Cemalettin Sarar isimli bir ilköğretim okulu ve ortaokul bulunmaktadır. Birçok devlet adamına kendi markasını giydirmeyi başarmıştır. Fabrikada çalışanların %90’ının kadın olması ilgi çekmektedir.

Eşi Zehra Sarar ile 1974 yılında evlenmiştir. Evleri Sümerbank’ın basma fabrikasının yeri olan şimdiki Sarar basma fabrikasının bulunduğu arazide bulunmaktadır. Yurt dışında da birçok mağazası bulunan Sarar, Türkiye’nin yükselen değeri olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir