Migren Bandı Nedir? Faydalı Mıdır?

Herkesin hayatında mutlaka çekilmez baş ağrıları ile kıvrandığı olmuştur. Alınan ilaçlara rağmen bir türlü geçmek bilmeyen baş ağrılarına karşı bizi biraz olsun rahatlatsın diye anlımıza koyduğumuz ıslak bezler, soğuk şişeler, buz torbaları gibi baş ağrısı için kullanılan geleneksel yöntemler migren bantları ile daha teknolojik hale gelmiş diyebiliriz. Yüksek su oranı ve mentollü içeriği ile bulunduğu yüzeyde soğutma etkisi yaparak ağrının azaltılmasına, rahatlamanın sağlanmasına yardımcı olan bantlardır. En iyi etki için, ağrının ilk hissedilmesiyle birlikte kullanılması tavsiye ediliyor. Hafif jelimsi (hidrojel flaster) yapısı sayesinde 8 saate kadar süren ferahlatıcı bir etkiye sahip oluyor. Tedavi sürecinde ilaçlarla beraber kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmüyor. 5.5 pH’a sahip değerleri ile, cilde dost ve alerjik değil. Bünyesinde nane, lavanta, okaliptus yağı gibi rahatlatıcı aromalar barındıran türleri mevcut.

migren-bandıNedir diye kısa özetleyecek olursak ağrıları hafifletmek amacıyla ihtiyaç duyulan soğuk terapiyi sağlıyor. Migren ağrısı çeken kişiler için ideal ve uzun süreli bir soğuk terapi etkisi yaratıyor. Yapıştırıldığı cilt yüzeyine tutunuyor ve uygulandığı yerde kalıyor. Kaldırıldığında ciltte madde veya iz bırakmıyor. Bantlar ayrıca yüksek ateşi düşürmede, burkulma ve adale ağrılarında da etkin olarak kullanılabiliyor.

Kullananların yorumlarından bazıları:

“bi tanesini kullanıyorum şu an, allah yapandan razı olsun.”
“an itibariyle bir tanesi alnımda, çinliler yapmış, kullanın, kullandırtın diyorum…”
“gecenin bir yarısı, uykudan uyandıracak şiddette gelen migren ağrısını şıp diye keser; insanı tatlı rüyalara sevk eder. gece yarısı ilaç alıp mideyi iyice kevgire çevirmek istemeyenlerin can dostudur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir