Murat Kaşıbeyaz Kimdir?

ahmet kasibeyaz kimdirAhmet Kaşıbeyaz, Kaşıbeyaz Grubu ve Kaşıbeyaz Restoranlarının sahibidir. İstanbul ve Ankara’da 6 şubeyle hizmet vermektedir. Restoran’daki başarıları bilindiği gibi artık Hidayet Türkoğlu ile Spor salonu yatırımlarına da başlamıştır.

10 milyon lira yatırımla hizmete başlayan ve en çok ilgi çeken spor salonu Code Mayıs 2016’da hizmete başlamıştır. Birçok yerde yeni ve farklı konseptle spor salonları açma planları bulunmaktadır.

Gaziantepli kebap ustası Mehmet Besim’in oğlu Ahmet Besim’dir. Yani bilindiği gibi soyismi Kaşıbeyaz değildir. Babasının Gaziantep’teki dükkanında yanında çırak olarak çalışmıştır. Babasının ölmesiyle birlikte dükkanı satar ve veresiye defterini de yakarak dükkanı kapatır.

Askerliğinden sonra ilk olarak Samsun’da bir kebapçı açar ve oldukça iyi işler yapmaya başlar. Sonrasında İstanbul’a gelerek Aksaray’da küçük bir dükkan açar. Sonrasında Florya’da Çiftlik Et Lokantası adıyla bir işyerinin iş yapmadığı için devrettiğini öğrenir ve burayı satın alarak Florya Kaşıbeyaz’ı açar.

Çevresindekilerin de ısrarıyla birlikte Kaşıbeyaz olarak bilindiği için 1992’de soyismini Kaşıbeyaz olarak değiştirmeye karar verir. Kendisi İlkokul mezunudur ancak imkan olmadığı için okuyamamıştır. Eğitime çok önerm verdiği için Gaziantep’te Kaşıbeyaz İlköğretim Okulu’nu açmıştır. Kendisini ticareti başarılarından ve eğitime verdiği önemden dolayı tebrik ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir