Yener Çevik Kimdir?

Yener Çevik son zamanlarda oldukça hızlı bir çıkış yakaladı. Yener Çevik Kimdir ? 1979 yılında doğan ilk rap Sanatçılarından birisidir. İzmir’in kenar mahallelerinin birinde dünyaya gelen Yener Çevik, ilk yıllarda Orhan Gencebay ve Run Dcm müziğiyle tanışmıştır. Bir yandan hayatla ilgili mücadelesine devam eden Yener Çevik diğer yandan rap müzikle ilgilenmeye başlamıştır. Arabesk müzik ile rap müziği ilk buluşturan isimler arasında yer alır.

Yaşadıklarını arabesk rap ile anlatmaya çalışan Yener Çevik ilk şarkısı olan Liseli Genç isimli şarkısını da ilk defa okulunda seslendirmiştir. 2000’li yılların başında J&B Müzik Festivali ve H 2000 gibi organizasyonlarda yer alarak kendini geliştiren Yener Çevik rap müzik alanında ülkemizde büyük ilgi gören isimlerden birisi olmuştur.

Bir çok hayranının arbeske olan hayranlığından dolayı Yener Çevik’e Yener Baba da demektedir. Baston kullanmasının ve kırık dişinin sebebi İstanbul ile İzmir arasında giderken geçirdiği kazadır. Bir çok hayranının kırık dişi yaptır demesine rağmen anısı olduğu için dişi yaptırmamaktadır. Bu kaza sonrası bir çok piskolojik sorunları olan Yener Çevik Rap yaparak bu sorunları atlattığını söylemiştir.

15 Temmuz için yaptığı şarkı aynı kendisi gibi bir efsane olmuştur. Şu sıralar Ziraat Bankası reklamı için yaptığı şarkısıyla ile tekrar vatan sevgisini göstermiştir.

yener cevik kimdir

windows 10 home lisans satın al

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir