Bio Tebeşir Nedir?

Eğitim alanında yeni ürünler çıkmaya başladı. Klasik kireç tebeşirler artık kullanılmamaya başladı. Bio tebeşir adında çevreci bir tebeşir piyasaya çıktı. İçeriğinde kurşun barındırmayan kokusuz ve toksik olmayan bir tebeşir. Zeminin ıslak veya kuru olması da fark etmemektedir. Klasik tebeşirlere göre daha ekonomiktir. Bio tebeşir 6 kat daha uzun süre kullanılabilmektedir.

En önemli özelliği ise “tozsuz” olması.  Tozsuz olması sınıf içerisinde olumsuz etkilerin olmamasını sağlar. Alerjik hastalıkların (astım,bronşit, faranjit) etkisinin azalmasıyla öğrenciler daha rahat nefes alabilmektedir.

Bio tebeşir yumuşaktır ve bu sayede yazarken rahatsız edici sesler çıkarmaz. Yumuşak olması sebebiyle yazı yazmayı keyifli hale getirir. Nemli ya da ıslak silgi ile kolayca silinir. Sonuç olarak kireç tebeşirlerden kat kat uzun ömürlü ve tozsuz olması sebebiyle çok sağlıklıdır. Öğrencilerin tozlu bir ortamdan arındırılması için çok güzel bir yeniliktir.

 

Bir önceki yazımız olan İki Yeni Tarife İle Adil Kullanım Kotası İki Katına Çıktı başlıklı makalemizde 100 GB Adil Kullanım Kotası, Adil Kullanım Kotası Arttı ve Adil Kullanım Kotası Yüksek Paketler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın