Dedublüman Grubu Kimdir, Grup Üyeleri Kimlerdir?

Dedublüman isimli grup Çağrı Çelik ile birlikte Gamzedeyim Deva Bulmam adlı parçayı seslendirmesiyle birlikte listelerde yer almayı başarmıştır. Bu şarkı ile birlikte merak edilmeye başlanmıştır. Dedublüman kimdir ? 2010 yılında Trabzon’da kurulan Dedublüman grubu, “Çözemezsin” isimli şarkısını dinleyicileriyle buluşturdu.

Sözü ve müziği Mustafa Yavuz, düzenlemesi Dedublüman Dedublüman Grup Üyeleri kimlerdir ? Mustafa Yavuz, Besim Talı, Hazar Altın, Kıvanç Kumlu, Kurthan Sarpkaya imzalı şarkının klarneti Çağrı Çelik, kemanı ise Besim Talı tarafından çalınmıştır. Alternatif rock başlığı altında epik ve etnik ögelerden beslenen çeşitli beste ve cover çalışmaları bulunan, müzik hayatına İstanbul’da devam eden grup; eserlerin kayıtlarını, aranjelerini ve düzenlemelerini kendileri yapmakta. Dedublüman; vokal/gitar ve yaylı tamburda Mustafa Yavuz, yaylı enstrümanlar, ud ve perküsyonda Besim Talı, piyanoda ve gitarda Hazar Altın, bas gitarda Kıvanç Kumlu, davulda Kurthan Sarpkaya’dan oluşuyor. Gamzedeyim deva bulmam, Çözemezsin, Sakladığın bir şeyler var, Merdiven, Depresyondayım, Fikrimin İnce Gülü, Yetemedim, Kimseye Etmem Şikayet, Ah Bir Ataş ver gibi şarkıları seslendirmiştir.

Peki Dedublüman ne demek ? Bu kelime ruhçulukta, bedenli bir varlığın, bedenindeki maddelerin bir kısmını demateryalize edip, onları istediği bir biçime sokarak, başka yerlerde ortaya çıkarması” olarak tanımlanır. Şarkıcıyla ilgili çok daha fazla bilgiye sahipseniz yorumlar kısmında herkesle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın